Kontaktní čočky na počkání

Typy kontaktních čoček:

Jednodenní kontaktní čočky

Jednodenní kontaktní čočky nabízejí nejzdravější a také nejpohodlnější způsob nošení kontaktních čoček. Kontaktní čočka je určena k použití pouze pro jeden den, ráno si kontaktní čočku nasadíte a večer ji po vyjmutí z oka jednoduše vyhodíte. Druhý den ráno použijete nový sterilní pár. O takto používané kontaktní čočky nemusíte nijak pečovat, nemusíte proto ani pořizovat žádné roztoky. Jednodenní kontaktní čočky se také výborně hodí pro příležitostné nošení, kdy nemáte možnost nebo chuť o Vaše kontaktní čočky pečovat – dovolená nebo jiný pobyt mimo domov.

2 týdenní kontaktní čočky

Jsou oblíbené a hodně rozšířené mezi uživateli kontaktních čoček. U čtrnáctidenních čoček se neusazuje tolik nečistot.Jsou na rozdíl od jednodenních kontaktních čoček cenově výhodnější. Jsou vhodnější pro lidi, kteří mají velmi citlivá oči a často jim slzí.

Měsíční kontaktní čočky

Jsou cenově dostupné a výhodné. Zajišťují pohodlí po celý měsíc nošení. Pomáhají při očních vadách, jako jsou krátkozrakosti nebo dalekozrakosti a samozřejmě i astigmatismu, anebo s presbyopii.

Čtvrtletní kontaktní čočky

Čtvrtletní kontaktní čočky můžete používat po dobu 3 měsíců. Po uplynutí této doby je musíte nahradit novým párem. Čtvrtletní nošení je nejdelší způsob nošení, který se u běžných kontaktních čoček na trhu nabízí. Ve vztahu k době používání jsou tyto kontaktní čočky cenově velmi výhodné.

Roční kontaktní čočky

Nosí během celého ruku. Zde je však důležitá péče o kontaktní čočky. Pravidelné nakládání v roztocích a prokapávání pomocí kapek. Cenově jsou nejvýhodnější, avšak je zde větší riziko infekce.

Torické kontaktní čočky

Torické kontaktní čočky jsou kontaktní čočky určené ke korekci astigmatismu, což je refrakční vada způsobená nepravidelným zakřivením rohovky nebo čočky lidského oka. Zpravidla se vyskytuje současně s krátkozrakostí nebo dalekozrakostí. Torické kontaktní čočky Vám proto umožní korekci obojího, tedy jak krátkozrakosti nebo dalekozrakosti, tak astigmatismu. Nízké hodnoty astigmatismu mohou dobře korigovat také sférické kontaktní čočky.

Bifokální a multifokální kontaktní čočky

Bifokální a multifokální kontaktní čočky jsou kontaktní čočky určené ke korekci presbyopie. Presbyopie se projevuje zhoršeným viděním na blízko, a to v důsledku postupné ztráty elasticity čočky, která přichází s věkem (zpravidla po 40 letech věku). Bifokální a multifokální kontaktní čočky mohou výrazně zlepšit nejenom vidění, ale sekundárně i projevy s horším viděním spojené (bolesti očí, bolesti hlavy).